• فیلم گردشی در کارخانه سانی 
  • مروری بر تاریخچه شرکت سانی
  • مدت مطالعه 3 دقیقه
 

فیلم گردشی در کارخانه سانی

 

 

 

کارخانه صنایع سنگین سانی، شرکت چینی تولید ماشین آلات سنگین چند ملیتی است که در استان هونان چین واقع شده است. این شرکت سومین کارخانه بزرگ جهان در زمینه تولید ماشین آلات سنگین است و البته بزرگترین شرکت چین طبق دو رده بندی مهم FT و Forbes است. موسس و دارنده بیشترین سهام این شرکت لیانگ ونگن می‌باشد.

سانی مخصوصا در زمینه ماشین آلات بتن شناخته می‌شود که در این حوزه رتبه اول جهان را داراست. همچنین بزرگترین تامین کننده ماشین آلات راهسازی و معدنی مانند بیل مکانیکی، لودر، جرثقیل و بقیه ماشین آلات سنگین است. سانی دارای تعدادی محل تولید در چین به اضافه سازندگان قطعات در کشورهای استرالیا، بلاروس، برزیل، کانادا، آلمان، هند، اندونزی، قزاقستان، روسیه، اوکراین و ایالات متحده امریکا است. تعداد حدودی کارکنان سانی در سطح جهانی بالغ بر 90.000 نفر می‌باشد.

 

 

 

 

نام، لوگو و برند

اسم سانی از تلفظ نام چینی “سه تا” به انگلیسی پدید آمده است. این سه از سه شعار اصلی شرکت یعنی “برای ایجاد یک شرکت درجه یک”، “برای پرورش کارمندان درجه یک”و “برای کمک‌های درجه یک به جامعه” بدست آمده است. لوگوی شرکت به این سه هدف به هم پیوسته نیز اشاره دارد.

 

 

تاریخچه

اصل شرکت سانی به صنایع مواد جوشکاری لیانیوان برمی‌گردد که در سال 1986 توسط ونگن، ژیانگو، ژونگ وو، جینهووا که کار قبلی خود را رها کردند با سرمایه 60 هزار یوان در شهرستانی از استان لیانیوان تاسیس شد. در سال 1991 شرکت جوشکاری به گروه سانی تغییر نام داد و دفتر مرکزی به چنگشوا منتقل شد. از آن به بعد شرکت همواره رشدی مداوم داشته (نرخ سالانه رشد حدود 50 درصد است.)، که با رونق اقتصادی چین به ویژه در بخش ساخت و ساز بسیار همراه شد.

کارخانجات صنایع سنگین سانی، در سال 1994 به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه سانی تاسیس شد و در سال 2003 در بورس چین وارد گردید.

 

این شرکت اصلاح ساختار تقسیم سهام را انجام داد و گردش کامل سهام خود ار تحقق بخشید. رشد صعودی این شرکت بسیار افزون شد و ارزش سهم از 4 میلیون یوان در 2005 به 137 میلیون یوان در سال 2011 رسید.

 

در طی حادثه معدن کوپیانو در شیلی، جرثقیل شرکت سانی برای نجات دادن معدن‌چیان شیلیایی استفاده. همچنین یک نوع پمپ مخصوص به شرکت تولید برق توکیو هدیه داده تا در مواقع اورژانسی در طی حادثه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما از آن استفاده شود. همچینین سانی حمایت مالی تامی بالدوین، نفر هفتم NASCAR را انجام داد.

 

 

در حال حاضر گروه صنعتی سانی دارای زیرمجموعه‌های متعددی است مانند: بخش پمپ بتن، بخش ساخت جاده، بخش ماشین آلات بندری، بخش جرثقیل‌های قابل حمل، سانی الکترونیک، ماشین آلات سنگین سانی، تجهیزات سنگین سانی و علم و فناوری سانی.