Caterpillar – کاترپیلار  (اغلب به CAT مخفف می شود) یک شرکت آمریکایی است که طراحی، توسعه، مهندسی، تولید، بازاریابی و فروش ماشین آلات، موتورها، محصولات مالی، و بیمه به مشتریان از طریق یک شبکه فروش در سراسر جهان را انجام می‌دهد. این بزرگترین تولید کننده تجهیزات راهسازی در جهان است.در سال 2018، کاترپیلار در فهرست فورچون 500 در رتبه 65 قرار گرفت  و در فهرست 500 فورچون در رتبه 238 قرار گرفت.  سهام کاترپیلار جزئی از میانگین صنعتی داوجونز است. ریشه‌های خود را به ادغام 1925 Holt Manufacturing Company و C. L. Best Tractor Company می‌رساند که یک نهاد جدید به نام Caterpillar Tractor Company مستقر در کالیفرنیا ایجاد کرد.

 

در سال 1986، شرکت خود را به عنوان یک شرکت پهناور با نام فعلی، Caterpillar Inc سازماندهی کرد. در ژانویه 2017 اعلام کرد که در طول آن سال، دفتر مرکزی خود را از Peoria، Illinois، به Deerfield، Illinois منتقل خواهد کرد، و از سال 2015 برنامه‌های ساخت یک مجتمع مرکزی جدید 800 میلیون دلاری در مرکز شهر Peoria را لغو خواهد کرد. این شرکت همچنین مجوز تولید و عرضه یک خط چکمه و لباس کار را تحت عنوان Cat خود دارد

 

 

 

 

پیدایش کاترپیلار

ریشه های این شرکت به ماشین‌های تراکتور بخار ساخته شده توسط شرکت تولیدی Holt در سال 1890 می رسد. تراکتورهای بخار دهه 1890 و اوایل دهه 1900 بسیار سنگین بودند، گاهی اوقات وزنی معادل 1000 پوند (450 کیلوگرم) در هر اسب بخار داشتند و اغلب در زمین مزرعه دلتای دره سان خواکین در اطراف استاکتون، کالیفرنیا غرق می‌شدند. بنجامین هولت تلاش کرد تا با افزایش اندازه و عرض چرخ‌ها به ارتفاع 7.5 فوت (2.3 متر) و عرض 6 فوت (1.8 متر) مشکل را برطرف کند، و تراکتوری به عرض 46 فوت (14 متر) تولید کرد، اما این نیز باعث شد تراکتورها به طور فزاینده‌ای پیچیده، گران قیمت و نگهداری آن‌ها دشوار شود.

 

دو تراکتور چرخ زنجیری بنزینی Holt 45 با هم ادغام شدند تا یک قطار واگن طولانی را در صحرای موهاوی در طول ساخت قنات لس آنجلس در سال 1909 بکشند. راه حل دیگری که در نظر گرفته شد، ایجاد یک جاده تخت موقت جلوتر از تراکتور بخار بود، اما این کار وقت گیر بود. ، گران قیمت و مزاحم خاکبرداری است. هولت به این فکر افتاد که تخته ها را دور چرخ ها بپیچد. او چرخ‌ها را روی یک بخارشوی 40 اسب بخاری (30 کیلووات) هولت، شماره 77، با مجموعه‌ای از مسیرهای چوبی که به زنجیر پیچ‌اند، جایگزین کرد. در روز شکرگزاری، 24 نوامبر 1904، او با موفقیت ماشین به روز شده ای را آزمایش کرد که زمین های خیس دلتای جزیره رابرتز را شخم زد.

 

همزمان، ریچارد هورنسبی و پسران در Grantham، لینکلن شایر، انگلستان، یک وسیله نقلیه با صفحه فولادی را توسعه دادند که آن را در سال 1904 ثبت اختراع کرد. اولین کسی است که این کار را می‌کند. چندین تراکتور برای کار در یوکان ساخته و فروخته شد که یک نمونه از آنها تا سال 1927 کار می کرد و بقایای آن هنوز وجود دارد. هورنسبی بازار محدودی برای تراکتور خود پیدا کرد، بنابراین آنها حق اختراع خود را در سال 1911 به هولت فروختند، همان سالی که هولت با علامت تجاری “کاترپیلار” شناخته شد. گزارش شده است که چارلز کلمنتز، عکاس شرکت، مشاهده کرده است که تراکتور مانند کرم ابریشم می خزد و هولت از این استعاره استفاده کرد. “کاترپیلار، این نام آن است!”. اما برخی منابع این نام را به سربازان بریتانیایی نسبت می دهند که شاهد آزمایشات تراکتور Hornsby در ژوئیه 1907 بودند. دو سال بعد، هولت اولین تراکتور بخار خود را فروخت. خزنده ها به قیمت 5500 دلار آمریکا، حدود 128000 دلار امروز. هر طرف دارای یک قاب مسیر به ارتفاع 30 اینچ (760 میلی متر) و عرض 42 اینچ (1100 میلی متر) و طول 9 فوت (2.7 متر) بود. مسیرها 3 اینچ (76 میلی‌متر) در 4 اینچ (100 میلی‌متر) تخته‌های چوب قرمز بودند.[19] هولت اولین اختراع را برای یک مسیر پیوسته عملی برای استفاده با تراکتور در 7 دسامبر 1907 به دلیل بهبود یافته “موتور کششی” خود دریافت کرد (“بهبود در وسایل نقلیه، به ویژه در کلاس موتورهای کششی؛ و شامل تکیه گاه های سکوی مسافرتی بی پایان که بر اساس آن موتور حمل می شود»).

 

 

 

 

جنگ جهانی اول

اولین تانک‌های مورد استفاده در جنگ جهانی اول توسط ویلیام فاستر، همچنین در لینکلن شایر در نگلستان، ساخته شد و در سال 1916 به میدان جنگ معرفی شد. تامین موتورهای پارافینی (نفت سفید) تراکتورهای هولت نقش پشتیبانی را در جنگ جهانی اول ایفا کردند. حتی قبل از ورود رسمی ایالات متحده به جنگ جهانی اول، هولت 1200 تراکتور را برای اهداف کشاورزی به انگلستان، فرانسه و روسیه ارسال کرده بود. با این حال، این دولت‌ها تراکتورها را مستقیماً به جبهه جنگ می‌فرستادند، جایی که ارتش آنها را برای حمل توپخانه و تدارکات به کار می‌اندازد. وقتی جنگ جهانی اول شروع شد، دفتر جنگ بریتانیا یک تراکتور هولت سفارش داد و آن را در آلدرشات آزمایش کرد.

دفتر جنگ به خوبی تحت تأثیر قرار گرفت و آن را به عنوان یک تراکتور توپ انتخاب کرد. در طی چهار سال بعد، تراکتور هولت به یک تراکتور توپخانه اصلی تبدیل شد، که عمدتاً برای حمل اسلحه‌های متوسط مانند هویتزر 6 اینچی، 60 پوندی و بعداً هویتزر 9.2 اینچی استفاده می‌شد. تراکتورهای هولت همچنین الهام‌بخش توسعه تانک بریتانیایی بودند که تاکتیک‌های جنگ زمینی را عمیقاً تغییر داد.