فروشگاه قطعات یدکی اپال پارت
No products in the cart.

دستگاه اسکریپر چیست و چگونه کار می‌کند؟

اسکرابر چیست؟
از دستگاه های اسکرپر برای حذف لایه‌های زمین در سطح وسیعی از زمین استفاده می شود. هنگامی که دستگاه صاف کننده و تریلر متصل آن از ناحیه ای از خاک عبور می کنند که باید برداشته شود، اپراتور یک تیغه افقی تیز واقع در تریلر ، یا در اصطلاح به آن کاسه معروف است را در خاک زیر می اندازد. همانطور که ماشین های صاف کننده به جلو حرکت می کنند ، خاک جمع آوری شده یا داخل کاسه خراشیده می شود و بعداً وقتی پر می شود جمع آوری می شود.
 
 
 
 
 

انواع اسکرپر:
دستگاه اسکرپر چرخ تک موتوره
دستگاه اسکرپر چرخ دار دو موتوره
دستگاه اسکرپر بالابر
دستگاه کشنده نوع کشش

 
 

اسکرپرهای چرخ دار تک موتوره

دستگاه اسکرپر چرخ تک موتور احتمالاً رایج ترین دستگاهی است که در سایت های ساختمانی در سراسر کشور یافت می شود. این شامل یک کاسه و یک پیش بند است که بار را می پوشاند و مانع بیرون ریختن آن از بالا می شود. کاسه همچنین دارای بالابرهای هیدرولیک است که باعث می شود کاسه در مکان دیگری تخلیه شود. هرچند استفاده از این دستگاه جنبه منفی دارد. در بیشتر مواقع ، از شما خواسته می شود که نه تنها تراکتور را بکشید بلکه باید تریلر را نیز فشار دهید تا نیروی کافی و شتاب کافی برای پاره کردن خاک سخت بدست آورید. این امر گاهی اوقات می تواند هزینه به کارگیری این دستگاه را افزایش دهد زیرا شما نیز به یک دوزر بزرگ نیاز دارید.

 

اسکرپرهای چرخ دار دو موتوره

اسکرابرهای دو موتوره برای زمین هایی که کمی سخت تر از محل کار معمولی شما هستند ، به دستگاه اسکرپر چرخ دار دو موتوره نیاز است. این دستگاه تراشنده شامل یک موتور قدرتمند است ، نه تنها در خودروی جلویی ، بلکه در تریلر نیز. این ظرفیت اضافی باعث می شود کارهای زمینی با دستگاه تراش در زمین هایی که کمتر از ایده آل هستند انجام شود. این دستگاه تراش بهتر است در شرایط مرطوب یا در خاکهای نرم مانند ماسه استفاده شود.

 

دستگاه اسکرابر دو موتوره

 

اسکرابرهای بالابرنده

اگر به دستگاهی نیاز دارید که نه تنها آشغال و خاک را از بین می برد بلکه آن‌ها را به خوبی مخلوط می کند ، یکدست می کند و به پایان می رساند ، در این صورت اسکرپر بالابرنده همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. دستگاه های اسکرابر بالابرنده مناسب خاکهای ریز مانند خاک رس خوب ، خاک رویی ، ماسه و سایر مواد خوب است. هنگامی که دستگاه صاف کننده در امتداد خاکی عبور می کند ، تسمه های نقاله خاک را به کاسه انتقال می‌دهد که در همان زمان هم زده می شود و با ادامه کار ماشین آلات ، مواد را یکدست می کند.

 

 

اسکرپر‌های کششی

همانطور که از نامشان مشخص است ، یک تریلر بدون موتور است که برای رانندگی باید به تراکتور نصب شود. این نوع دستگاه اسکرپر موتور ندارد ، بنابراین باید توسط وسیله دیگری کشیده شود که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند در اندازه آن مقاومت کند. دستگاه Pull Scraper که برای پروژه های کشاورزی و خاکهای نرم مناسب تر است ، ممکن است کوچک باشد اما برای کشاورزان محلی بسیار کارآمد است.

 
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

دانلود نرم افزار اندروید فروشگاه اینترنتی اپال پارت
دانلود اپلیکیشن