تستر روغن موتور

 

 

تستر کیفیت روغن دیجیتال One tool OTO 300 یک ابزار اندازه گیری کیفیت روغن موتور و هیدرولیک و محصول شرکت وان تول می‌باشد. این دستگاه می‌تواند در لحظه با بررسی شرایط روغن مصرفی در موتور یا مخزن هیدرولیک دستگاه، کیفیت آن را بررسی کند و نشان دهد که روغن در وضعیت سالم، نسبتا خوب و قابل مصرف یا نیازمند تعویض است. همچنین اگر شرایط روغن را بسیار بحرانی تشخیص دهد، پیشنهاد به بررسی عملکرد موتور دستگاه می‌کند. این دستگاه با داشتن حسگر مخصوص رنگ روغن و میزان آهن خرد شده داخل روغن را بررسی می‌کند. بدیهی است که اگر میزان فلز داخل روغن زیاد باشد، نشان از خردگی قطعات است و بایستی رفع شود.

 

 

 

کار با دستگاه OTO300 بسیار ساده است. پس از روشن کردن دستگاه بایستی 2 ثانیه صبر کرد تا دستگاه کالیبره شود. بعد نوع سوخت موتور را باید به دستگاه توسط کلید روی آن مشخص نمود که گازوییل یا بنزین است. سپس چند قطره روغن به عنوان تست بر روی محفظه دستگاه ریخته شود. حالا با زدن دکمه تست، دستگاه شروع به بررسی روغن می‌کند. نتیجه‌ تستر روغن به صورت عددی بین 1 تا 10 نمایش داده می‌شود که به معنی هر کدام اشاره می‌کنیم:

 

روشن شدن چراغ‌‌های 1 تا 7: کیفیت عالی تا خوب روغن و بدون نیاز به تعویض روغن

روشن شدن چراغ‌های 8 و 9: کیفیت نسبتا خوب ولی بدون نیاز به تعویض روغن

روشن شدن چشمک زن آرام چراغ 10: روغن باید تعویض گردد

روشن شدن چشمک زن سریع چراغ 10: روغن بایستی تعویض گردد و عملکرد قطعات موتور نیز بررسی گردد.

 

 

 

مشخصات فنی و کاتالوگ دستگاه خود را ببینید!

 

 

 

امروزه دستگاه‌های بروزی برای بررسی شرایط موتور و دستگاه‌های ماشین آلات ابداع شده است که کار را بسیار آسانتر و بهتر نموده است. به عنوان مثال دستگاه‌های دماسنج لیزری که بدون تماس با موتور حتی، دمای آن را مشخص می‌کند و یکی از مهمترین ابزار مکانیک‌‌های حرفه‌ای می‌باشد. با بهره‌گیری از این ابزارها به کیفیت کار افزوده می‌شود و عیب‌یابی نیز تسریع می‌شود.