• سیستم کلاچ نوسانی
  • منطق هوشمند کوماتسو
  • سیستم هیدرولیک CLSS

 

 

 

 

 

 

 

 

لودر WA900 کوماتسو خط 8 یکی از پیشرفته‌ترین لودرهای توان بالای دنیاست که از آخرین تکنولوژی‌های سرکت کوماتسو بهره می‌برد. قدرت موتور این لودر 672 کیلووات معادل با 901 اسب بخار است. ظرفیت پاکت آن 14.5 متر مکعب در بهترین حالت است که بر اساس طراحی جدید پاکت‌ شرکت کوماتسو بنا شده است. ظرفیت باربری آن معادل 63.61 تن است که وزن عملیاتی آن را برابر 116.4 تن قرار می‌دهد.

در ادامه به تعریف کاربرد چندی از تکنولوژی‌های نوین قرار گرفته بر روی این لودر می‌پردازیم.

 

لودر WA900 کوماتسو

 

 

 

مطالب پیشنهادی: آیا بزرگترین تراک (کامیون) دنیا را دیده‌اید؟ + فیلم

 

 

سیستم کلاچ نوسانی

این سیستم که بر روی لودر WA900 قرار گرفته است، به اپراتور امکان کنترل دقیق کشیدن لبه برای سرعت بخشیدن به کار و بارگیری کامیون به نرمی، را می‌دهد. همچنین بر روی این دستگاه سیستم کنترل کشش متغیر نصب شده است که از هرزگردی چرخ‌ها جلوگیری می‌کند و در نتیجه هزینه نعمیرات دستگاه را کاهش می‌دهد.

 

منطق لودر هوشمند کوماتسو (Komatsu SmartLoader Logic)

تکنولوژی جدید کوماتسو بر روی ماشین آلات راهسازی و معدنی جدید خود، یک سیستم کاملا اتوماتیک برای کنترل موتور است که بر اساس عملیات مورد نظر اپراتور برای لودر، گشتاور و قدرت مورد نیاز را به طور دقیق فراهم می‌سازد. با تغییر بین حالت اقتصادی و حالت قدرتی، مصرف سوخت را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد بدون آنکه از بهره‌وری دستگاه کاسته شود.

لودر WA900 کوماتسو

 

 

مطالب پیشنهادی: مقایسه بیل مکانیکی و بکهو لودر. مزایا و معایب + فیلم

 

 

سیستم هیدرولیک CLSS

نسل جدید لودرهای WA900 خط 8 کوماتسو با سیستم جدید هیرولیک به نام CLSS ارتقا یافته‌اند. این سیستم از طریق پمپ‌های پیستون با تغییر متغیر، نیرو را به اندازه‌ی درخواستی برای انجام عملیات تولید می‌کند. در این صورت روغن هیدرولیک خنک نگاه داشته می‌شود. در نتیجه سرعت کار بالا می‌رود و مصرف سوخت بهینه می‌شود. ذخیره سوخت همچنین با سیستم‌‍‌های دیگری مانند سیستم خاموش کردن خودکار موتور در زمان بیکاری و همچنین سیستم کمکی حالت اقتصادی در مونیتور کابین.

 

 

 

برای اطلاع بیشتر از بروزترین ماشین آلات روز جهان در مجله اپال همراه ما باشید.