لودرهای کاترپیلار همیشه یکی از محبوبترین ماشین آلات راهسازی و معدنی در سطح دنیا بوده‌اند. لودر 980 کاترپیلار که توان بالا و جثه بزرگی دارد، در پروژهای بزرگ عمرانی یا در معادن استفاده می‌شود. این لودر توانی حدود 281 کیلو وات به طور خالص تولید می‌کند که قدرت خود را از موتوری 6 سیلندر با مدل CAT C13 ACERT می‌گیرد.طول این دستگاه 7.97 متر است و عرض آن 3.3 متر. حجم پاکت آن 4.2 تا 12.2 متر مکعب است. وزن عملیاتی آن 30090 کیلوگرم است.
 
 
 
 
 
 
هیتاچی در سال‌های اخیر توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است و یک برند بین المللی است که در تولید بسیاری از وسایل از لوازم خانگی تا موتور، جرثقیل و ماشین آلات راهسازی و معدنی را نقش دارد. ماشین آلات هیتاچی اعم از بیل مکانیکی، لودر و گریدر هیتاچی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و باتوجه به سابقه‌ی درخشان خود، همیشه جزو باکیفیت‌ترین ماشین آلات بوده است.
 
 
لودر ZW330 هیتاچی، یکی از لودرهای بزرگ و با قدرت بالاست که اغلب در معادن از آن استفاده می‌شود. توان موتور آن 212 کیلو وات و به عبارتی 284 اسب بخار است. وزن عملیاتی آن حداکثر 26580 کیلوگرم است. حجم پاکت آن 4.1 تا 5.2 متر مکعب است.
 
 
در این فیلم از مقایسه‌ی لودرها، تقابل سنگین و البته غیر اصولی و به شدت خطرناک برای ماشین آلات را بین دو مدل لودر مشاهده می‌کنیم. همانطور که نمایش داده شد، لودر هیتاچی علی رغم قدرت کمتر و وزن عملیاتی کمتر، توانست در این جدال، لودر کاترپیلار را شکست دهد.
 
 
برای مشاهده مشخصات ماشین آلات معدنی و راهسازی مانند بیل مکانیکی، لودر، گریدر و… به صفحه معرفی ماشین آلات اپال پارت مراجعه کنید.